Haluk Levent devreye girdi! Hepsini ölüme terk etti
Haber
10 Ağustos 2021 - Salı 10:45 Bu haber 371 kez okundu
 
Haluk Levent devreye girdi! Hepsini ölüme terk etti
Hopa ilçesinde yer alan Tarzioğlu mevkisindeki TIR parkına çekilen Gürcistan plakalı TIRʹın dorsesinde başıboş atları gören çevredekiler, durumu polis ve zabıta ekiplerine haber verdi.
YEREL Haberi
Haluk Levent devreye girdi! Hepsini ölüme terk etti

Yapılan incelemelerde; bir nakliyat firması aracılığıyla Karsʹtan yüklenen atların Kırgızıstanʹa götürmek istendiği, ancak Sarp Sınır Kapısıʹnda gümrükte yaşadığı sorun nedeniyle sürücü Ş.C.ʹnin geri döndüğü tespit edildi. İfadesi alınan sürücü ve firma hakkında soruşturma başlatılırken, dorsede yer alan 38 attan 5ʹinin öldüğü, bazılarının da sağlık sorunları yaşadığı anlaşıldı.

İlçe sakinleri ve zabıta ekipleri ölüme terk edilen ve su verip beslemeye çalıştığı atlar, İlçe Tarım Müdürlüğüʹnce bakım ve tedaviye alındı. Bakıma alınan atlarla ilgili bazı testler yapılıp, numuneler alındığı, çıkacak sonuçlara göre atların akıbetine karar verileceği belirtildi.

 

ATLARIN ÇARESİZ ANLARI KAMERADA

 

Bu arada TIR dorsesinde kaderine terk edilen atların çaresiz anları, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerde, atlarının bazılarının öldüğü, bazılarının baygın şekilde yattığı, bazılarının ise kustukları görüldü.

 

ATLARI SAHİPLENMEK İSTEDİ

 

Öte yandan sanatçı Haluk Levent de, ilçeye gelip, sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulunduğu atları sahiplenmek istediklerini söyledi. ʹHopadayız. Kırgızistanʹa kesilmek üzere gönderilen atlara ulaştık. Maalesef 5 at feci bir şekilde ölmüş. Yaralı halde atlar da varʹ notlu paylaşım yapan Levent, Dünden beri tüm Türkiyeʹyi meşgul eden bir durum var. Hopaʹda durdurulan ve yakalanan bir TIRʹda yaklaşık 38 atımız vardı. 5 tanesi ölü bulundu içinde. Büyük bir ihtimalle Kırgızistanʹa kesime gönderiliyordu. Ve bir yavrumuz oldu bu yavrumuz dün akşam doğdu. Biz hepsini bir şekilde toparlamaya çalışıyoruz. Tarım il Müdürlüğüʹne dilekçemizi vereceğiz ve almaya çalışacağız ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Söz Medya
Etiketler: Haluk, Levent, devreye, girdi!, Hepsini, ölüme, terk, etti,
Yorumlar
1373307999705415
Haber Yazılımı